Jsou menstruační kalhotky vhodné i pro dívky s mentálním postižením?
To, co je pro většinu žen každý měsíc jednoduchou záležitostí, může být pro jiné oříšek a velká neznámá.
Maminky dívek s mentálním postižením řeší, jak co nejšetrněji seznámit svou dceru s menstruací a následně se vypořádat s každoměsíčním hygienickým opatřením, které bude dívka schopná sama nebo s pomocí druhých zvládat.
Nemají to lehké...
Při menstruaci mohou mít dívky s mentálním postižením problém s klasickými vložkami, tampóny nebo jinými pomůckami, protože je nezvládnou správně použít. Například pokud se vložka posune nebo odchlípne, ani si toho nevšimnou a neumí to upravit. Následně pak vznikají nepříjemné a stresující situace.
Pohodlná a spolehlivá varianta
Pro dívky, které jsou chodící a samy zvládají toaletu se základními hygienickými opatřeními, jsou menstruační kalhotky vhodným řešením, protože velmi dobře padnou a savá vložka je jejich pevnou součástí, takže sedí na svém místě a nikam se neposouvá.
Nohavičkové kalhotky mají navíc savou vrstvu vyvýšenou z přední i zadní strany, takže je tento typ ideální na noc, kdy je velké riziko znečištění lůžkovin.
Pro zachování intimity mentálně postižené dívky jsou menstruační kalhotky praktickým a šetrným řešením, protože mají charakter každodenně používaného spodního prádla.

Nejčtenější

Mohlo by vás také zajímat

Jaký je názor gynekologů na menstruační kalhotky?
Přemýšlíte, zda je vhodné používat menstruační kalhotky a jestli jsou zdravotně nezávadné? Přečtěte si odborná vyjádření od lékařů.

Menstruační kalhotky a tanga - jde to dohromady?
Buď je milujete, nebo nesnášíte. Kalhotky střihu tanga mají své nadšené příznivce i skalní odpůrce. Proč se vlastně nosí? Jsou bezpečné? A dají se nosit během menstruace?

Můžu sportovat během menstruace?
Patříte k ženám, které rády sportují? A jak jste na tom během vašich dnů?